Sport26 Janar 2023, 19:13

Sulmuesi shqiptar dhuron “shou” në Bundesligën gjermane, goli me thembër i jep 3 pikët ekipit të tij (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Sulmuesi shqiptar dhuron “shou” në Bundesligën gjermane,

Sulmuesi shqiptar dhuron “shou” në Bundesligën gjermane, goli me thembër i jep 3 pikët ekipit të tij (Video)

Sulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha i dha fitoren Augsburgut përballë Borusia Mynshengladbah.

Në minutën e 82 të ndeshjes, shqiptari realizoi një supergol me thembër, duke i dhënë ekipit të tij një 3 pikësh shumë të vlefshëm.

Gjatë këtij sezoni, Berisha është aktivizuar në 11 ndeshje, duke shënuar 4 gola dhe dhënë 4 asiste.

Augsburgu renditet në vendin e 14 me 18 pikë në klasifikimin e Bundesligës gjermane.

Sport augsburg Bundesliga Mërgim Berisha sulmuesi shqiptar