Tërmetet, Erion Isai viziton zonat e prekura, banorët i ofrojnë petulla - Aktualitet
Aktualitet 3 Qershor 2019, 09:36

Tërmetet, Erion Isai viziton zonat e prekura, banorët i ofrojnë petulla

Shkruar nga Pamfleti
Tërmetet, Erion Isai viziton zonat e prekura, banorët i ofrojnë

Tërmetet, Erion Isai viziton zonat e prekura, banorët i ofrojnë petulla

Pas tërmeteve që kanë tronditur ditët e fundit zonën e Korçës dhe Kolonjës kandidati i PS-së për kryetar Bashkie në Ersekë Erion Isai, ka vizituar banorët e prekur.

Por teksa ka biseduar me ata, ai me qejf ka ngrënë edhe disa petulla që i janë ofruar nga banorët.

Theksojmë se banorët janë në panik pasi ende vijojnë tërmetet. Mësohet se tërmeti i fundit  gjatë natës ka pasur epiqendrën 18 kilometra larg nga Korça, ndërsa magnituda e tij ka qenë 3.4 ballë. Ndërsa  dy tërmetet e tjera  me forcë më të vogël, 2.1, 2.4 ballë kanë frikësuar akoma edhe më shumë korçarët.

Aktualitet banorët i ofrojnë petulla Erion Isai viziton zonat e prekura tërmetet