Kategoria e Pare

Kategoria e Parë/ Skënderbeu bën detyrën dhe merr vendin e parë, Turbina surprizën Korabin - Sport
Sport25 Shkurt 2023, 15:17

Kategoria e Parë/ Skënderbeu bën detyrën dhe merr vendin e parë, Turbina surprizën Korabin

Shkruar nga Pamfleti

Kategoria e Parë/ Skënderbeu bën detyrën dhe merr vendin e

Kategoria e Parë ka luajtur ndeshjet e para të javës së 17, ku 10 skuadra zbritën në fushë.

Skënderbeu arriti një fitore 2-1 në fund përballë Luzit në shtëpi, duke u ngjitur përkohësisht në krye të renditjes.

Surprizën e bëri Turbina, e cila mundi në shtëpi Korabin, me këtë të fundit që shihej si pretendent për një nga dy vendet e para.

Oriku mori një fitore të rëndësishme 2-1 përballë Burrelit, ndërsa takimet Lushnja-Apolonia dhe Tërbuni-Besëlidhja u mbyllën në barazim.

kategoria e parë skënderbeu turbina