Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez flet i dëshpëruar… - Sport
Sport10 Korrik 2018, 22:20

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez flet i dëshpëruar…

Shkruar nga Pamfleti
Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez flet i dëshpëruar…

Një ndeshje ku Belgjika mund të kishte marrë shumë më shumë, por u detyrua t’i thotë lamtumirë një Botërori ku cilësoheshin edhe ata favoritë. Pas ndeshjes zhgënjyese kundër Francës, foli edhe tekniku Martinez, i cili ishte shumë i zhgënjyer me mënyrën sesi skuadra e tij u ndëshkua.

Na dënoi një goditje standarte, por këto detaje të bëjnë të arrish finalen. Ishim edhe të pafat, pasi goditja e Fellaini kaloi ngjitur me shtyllën. Edhe Franca pati rastet e saj, e pritshme, pasi janë skuadra më e mirë në botë për momentin. Meritonim më shumë, kemi një grup shumë cilësorë lojtarësh, por gjërat nuk shkuan në favorin tonë. Jam i dëshpëruar, ishim shumë pranë një finaleje për të cilën kemi punuar shumë fort 2 vitet e fundit. Por në futboll këto gjëra ndodhin dhe ky do të jetë një mësim i mirë për ne në të ardhmen”,- përfundoi Martinez.

 

Sport Belgium Martinez World Cup