Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohen drejtuesi teknik dhe brigadieri - Kronike
Kronike11 Tetor 2022, 11:09

Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohen drejtuesi teknik dhe brigadieri

Shkruar nga Pamfleti
Vdekja e minatorit në Bulqizë, arrestohen drejtuesi teknik dhe

Pas vdekjes së minatorit në Bulqizë mbrëmjen e djeshme, janë vënë në pranga drejtuesi teknik dhe brigadieri i sektorit ku po punonte minatori.

Arrestimi i tyre u bë pasi, nuk kanë marrë masa për zbatimin e sigurisë e të mbrojtjes së jetës e të shëndetit të punonjësve, ku si pasojë në galerinë nr16, u aksidentua me pasojë vdekjen  52-vjeçari Kujtim Lili, që mbante detyrën e zjarrmëtarit.

Njoftimi i plotë:

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u arrestuan në flagrancë shtetasit :

Arrestimi i tyre u bë pasi, nuk kanë marrë masa për zbatimin e sigurisë e të mbrojtjes së jetës e të shëndetit të punonjësve, si dhe nuk kanë ushtruar kontrolle për të siguruar vendin e punës, ku si pasojë në galerinë nr16, u aksidentua me pasojë vdekjen shtetasi K. L., 52 vjeç, që mbante detyrën e zjarrmëtarit.

Kronike ##vdekja e minatorit Bulqizë