Video/ Protesta për Rrugën e Kombit zhvendoset në Tiranë, qytetarët hyjnë brenda Drejtorisë së Policisë - Aktualitet
Aktualitet 1 Prill 2018, 19:11

Video/ Protesta për Rrugën e Kombit zhvendoset në Tiranë, qytetarët hyjnë brenda Drejtorisë së Policisë

Shkruar nga Pamfleti
Video/ Protesta për Rrugën e Kombit zhvendoset në Tiranë,

Video/ Protesta për Rrugën e Kombit zhvendoset në Tiranë, qytetarët hyjnë brenda Drejtorisë së Policisë

Protesta e nisur në orët e para të së dielës përballë Komisariatit të Policisë së Kukësit është zhvendosur në orët e mbrëmjes në Tiranë.

Dhjetra qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile janë mbledhur para drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e personave të arrestuar në Kukës për përleshjet e shkaktuara të shtunën gjatë protestës në Rrugën e Kombit.

Disa prej tyre madje janë futur brenda ambienteve të Drejtorisës

Video:

Aktualitet qytetarët hyjnë brenda Drejtorisë së Policisë Video/ Protesta për Rrugën e Kombit zhvendoset në Tiranë