Bota25 Janar 2023, 11:47

Tanket nga Perëndimi, Zelensky paralajmëron valë të re agresioni nga Rusia

Shkruar nga Pamfleti
Tanket nga Perëndimi, Zelensky paralajmëron valë të re

Volodymyr Zelensky ka deklaruar se pas dërgimit të tankeve nga Perëndimi dhe Gjermania, Moska do të sulmojë në mënyrë agresive Ukrainën.

Rusia po përgatitet për një valë të re agresioni me forcat që mund të mobilizojë. Okupatorët tashmë po rrisin presionin në Bakhmut, Vuhledar dhe drejtime të tjera. Dhe ata duan të rrisin presionin në një shkallë më të madhe. Rusia do të rrisë shkallën e sulmeve”, tha Zelensky.

Luftimet rreth qytetit lindor të Bakhmutit janë intensifikuar javët e fundit, me Rusinë që pretendon një numër suksesesh në fushatën e saj atje.

Bota Gjermani tanke vale agresioni Volodymir Zelensky