Sport 9 Nëntor 2022, 18:40

Taulant Seferi sërish protagonist në Ukrainë por jo me gola, sulmuesi shqiptar ndëshkohet me kartonin e kuq

Taulant Seferi sërish protagonist në Ukrainë por jo me gola,

Taulant Seferi është bërë përsëri protagonist sot në kampionatin ukrainas, por këtë herë në aspektin negativ në ndeshjen që Vorskla Poltava humbi me shifrat 1-0 në fushën e Krivbas, pasi futbollisti shqiptar u ndëshkua me karton të kuq që në pjesën e parë.

Seferi mori kartonin e verdhë për faull në minutën e 18 të ndeshjes, në të cilin vendasit gabuan shpejt një penallti dhe ishin në inferioritet numerik që të minutën e 29 për shkak të kartonit të kuq të Ponedelnik. Por në minutën e 39 të sfidës, Seferi u ndëshkua me të verdhin e dytë për simulim, duke lënë fushën para kohe dhe vendosur baraspeshën numerike të skuadrave.

Goli i vendasve erdhi në fillimin e pjesës së dytë të takimit me penallti, ndërsa edhe Marlison i Vorskla u ndëshkua me të kuq në duelin në të cilin Toli ishte zëvendësues në minutat e fundit, ndërsa Totre e pa takimin nga stoli.