Bota14 Nëntor 2022, 13:01

Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA, shënohen 3 viktima

Shkruar nga Pamfleti
Të shtëna me armë në një shkollë në SHBA,

Një ngjarje e rëndë është regjistruar paraditen e sotme, në një shkollë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të pakën 3 persona kanë humbur jetën.

Sulmi ka ndodhur në universitetin e Virginuas në Charlottesville.

Sipas të dhënave paraprake, një person i armatosur hyri në kampus dhe qëlloi të pranishmit duke vrarë 3 prej tyre dhe duke plagosur 2 të tjerë.

Motivet e krimit janë ende të paqarta, ndërkohë që autori është ende në arrati. Autoritetet iu kanë kërkuar banorëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi personi i dyshuar është tepër i rrezikshëm.

Bota policia SHBA Te shtena Viktima