Aktualitet29 Janar 2023, 07:20

Temperatura deri në -4 gradë celsius, parashikimi motit për sot

Shkruar nga Pamfleti
Temperatura deri në -4 gradë celsius, parashikimi motit për sot

Ditën e sotme në vendin tonë moti do të jetë i kthjellët por i ftohtë. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë kthjellime dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relievev malore.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, por mesdita sjelle një rritje të lehtë të tyre duke regjistruar vlerën minimale -4°C, Ndërsa vlera maksimale 10°C.

Kurse era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.  Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Aktualitet moti sot