Aktualitet14 Shkurt 2019, 09:57

Temperaturat pësojnë rënien drastike, ja si do jetë moti ditën e Shën Valentinit

Shkruar nga Pamfleti
Temperaturat pësojnë rënien drastike, ja si do jetë moti

Temperaturat pësojnë rënien drastike, ja si do jetë moti ditën e Shën Valentinit

Sot moti do të mbetet i ftohtë me kthjellime dhe vranësira në shtim në zonë perëndimore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -8/5°C
Zonat e ulëta -2/14°C
Zonat bregdetare 2/15°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollar

Aktualitet