Aktualitet28 Janar 2023, 11:42

Tentoi të fuste 33 mijë euro të padeklaruara nga Porti i Durrësit, arrestohet 35-vjeçari

Shkruar nga Pamfleti
Tentoi të fuste 33 mijë euro të padeklaruara nga Porti i

Skerdi Çehaka, 35-vjeç është arrestuar në Durrës pasi ka tentuar të fusë në Shqipëri 33 mijë euro të padeklaruara. Ai është Skerdi Çehaka.

“Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale për veprat penale “Mos deklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarive kriminale”, njofton policia.

 

Aktualitet porti i Durresit Skerdi Çehaka.