Aktualitet 1 Qershor 2018, 12:04

Tenton të arratiset nga burgu grek, shqiptarit i dështon plani

Shkruar nga Pamfleti
Tenton të arratiset nga burgu grek, shqiptarit i dështon plani

Tenton të arratiset nga burgu grek, shqiptarit i dështon plani

Përsa i përket arratisjeve të shqiptarëve nga burgjet nëpër botë, rastet nuk janë të pakta. Kështu raportohert edhe një rast në burgun e Kretës

Media greke “Protothema” raportojnë se tentativa është pikasur nga rojet e qelisë.

Shqiptari ka prerë hekurat me një mjet prerës dhe pse tetntativa e tij ka dështuar pë t’u arratisur.. detaje të mëtejshme priten të dalin nga ky rast.

Gjithashtu akoma nuk behet me dije identiteti i këtij personi.

Vijon…

 

Aktualitet