Kronike31 Janar 2023, 13:21

Tentuan t’i iknin policisë, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Shkruar nga Pamfleti
Tentuan t’i iknin policisë, arrestohen dy shqiptarë në

Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Italli pasi ka tentuar t’i arratiset punonjësve të policisë. Policia u gjeti drogë pas kontrollit të imtësishëm.

Bëhet fjalë për shtetasin Xhasik Gjoni, i cili u arrestua më 12 janar të vitit të kaluar. 22-vjeçari ndodhej në makinë nën shoqërinë e kushëririt të tij Osman Gjoni, 20 vjeç.

Arratisja dështoi pasi policia arrestoi dy djemtë, ndërsa 20-vjeçari u kap me hashash.

Gjatë kontrollit në banesën e Gjonit, u gjetën dhe rreth 680 gramë dhe 13 gramë kokainë.

Kronike Arrestim Itali