Aktualitet12 Shkurt 2023, 08:49

Tërmet në Durrës, lëkundjet ndihen edhe Lushnje

Shkruar nga Pamfleti

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 08:24 në Shqipëri.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 29 km nga qyteti i Durrës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 2 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Lushnjen.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet Durrës Termet