Aktualitet27 Maj 2022, 09:48

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra ishte mes dy qyteteve

Shkruar nga Pamfleti

Tërmet në Maqedoni të Veriut, epiqendra ishte mes dy qyteteve

Mëngjesin e sotëm, në orën 9:11, është regjistruar një tjetër tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmeti është regjistruar 10 km nga qyteti i Tetovës me një intensitet prej 4. 09 i shkallë Rihter dhe thellësi prej 2 km.

Për momentin nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale.

 

#Earthquake (#земјотрес) possibly felt 21 sec ago in #NorthMacedonia. Felt it? Tell us via:
?https://t.co/LBaVNedgF9
?https://t.co/AXvOM7I4Th
?https://t.co/wPtMW5ND1t
⚠ Automatic crowdsourced detection, not seismically verified yet. More info soon! pic.twitter.com/limniBK4S0

— EMSC (@LastQuake) May 27, 2022


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Shkupi Maqedonine e Veriut Termet