Sport26 Nëntor 2022, 15:31

Tifozët e Anglisë dhe Uellsit përleshen me grushte dhe karrige para sfidës së Botërorit (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Tifozët e Anglisë dhe Uellsit përleshen me grushte dhe karrige

Tifozët e Anglisë dhe Uellsit përleshen me grushte dhe karrige para sfidës së Botërorit (Video)

Ky është momenti tronditës kur tifozët e Anglisë dhe Uellsit filluan të përlesheshin jashtë bareve në Tenerife. Gjatë përleshjes në Playa de las Américas në jug të resortit spanjoll në Ishujt Kanarie kërcitën grushtet dhe karriget.

Pamjet tregojnë të dy grupet e tifozëve që luftojnë jashtë qendrës tregtare CC Veronicas përpara se të dy palët të përplasen në Kupën e Botës të Katarit të martën.

Dhjetëra njerëz, disa të veshur me të bardha të “Tre Luanëve” dhe të tjerë të veshur me këmisha të kuqe dhe kapele të Uellsit duket se janë përfshirë në përleshje.

Videoja shokuese fillon me një grup burrash që zihen me grushte me njërin prej tyre që shihet duke tundur një karrige mbi kokë. Fluturojnë grushtet dhe një burrë me të zeza rrëzohet përtokë përpara se të goditet me një karrige nga një djalë pa këmishë.

Por më pas ai ngrihet dhe hedh në tokë një burrë tjetër të veshur me fanelën e Anglisë në mes të rrugës. Një burrë që mbante një kapelën e Uellsit përplas gjithashtu një karrige mbi një burrë të veshur me fanelën e Anglisë, por më pas sulmohet një burrë tjetër.

Sport ndeshja e Botërorit tifozët e Anglisë tifozët e Uellsit