Aktualitet14 Prill 2018, 21:23

Tragjedi në familjen shqiptare/ Xhaxhai vret nipin me armë nga pakujdesia gjatë festës

Shkruar nga Pamfleti
Tragjedi në familjen shqiptare/ Xhaxhai vret nipin me armë nga

Tragjedi në familjen shqiptare/ Xhaxhai vret nipin me armë nga pakujdesia gjatë festës

Një gëzim familjar në familjen Sopaj të Mushtishtit është kthyer në tragjedi. Xhaxhai ka plagos veten dhe ka vrarë nipin e tij 14 vjeç.

I mituri nuk ka mundur t’i bëjë ballë plagëve, ai ka ndërruar jetë në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren.

Policia e Prizrenit e ka arrestuar të dyshuarin (xhaxhai i viktimës) dhe në automjetin e të njëjtit e ka sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet të jet përdorur në rast.

Njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës
Sot, rreth orës 14:15, Policia e Suharekës është informuar se nje i mitur me plagë në trup është sjell për ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare.

Pas pranimit të informacionit, njësitë patrulluese kanë kryer hetime fillestare dhe shpejt është kuptuar se në një shtëpi në familjen Sopaj në fshatin Mushtisht kishte pasur aheng familjar dhe një i dyshuar kishte shtënë në ajër me armë zjarri.

Sipas hetimeve fillestare dyshohet se gjatë krismave arma është bllokuar dhe duke u perpjekur për ta zhbllokuar armën vetëplagoset i dyshuari e me pas plumbi e godet edhe nipin e tij i vitlindjes 2004. Viktima ishte sjell në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim por nuk kishte mundur të mbijetojë.

Policia e Prizrenit e ka arrestuar të dyshuarin (xhaxhai i viktimës) dhe në automjetin e të njëjtit e ka sekuestruar një pistoletë e cila dyshohet të jet përdorur në rast.

Po ashtu teknikët e kanë sekuestruar edhe një kallashnikov në vendin e ngjarjes dhe disa gëzhoja.

Aktualitet arme Dasem Kosove Nipi Tragjedia Xhaxhai