Kronike17 Nëntor 2022, 07:22

Tragjedi në Itali/ Shqiptari qëllon me armë partneren 18-vjeçare, më pas i jep fund jetës

Shkruar nga Pamfleti
Tragjedi në Itali/ Shqiptari qëllon me armë partneren

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Bari, Itali, ku një shqiptar ka qëlluar me armë zjarri të dashurën e tij  18-vjeçare me origjinë marokene dhe më pas veten.

Mediat në Itali bëjnë me dije se e reja ka shpëtuar, dhe është transportuar me urgjencë në spital, ndërsa burri ka ndërruar jetë në vend.

Policia italiane po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Kronike vrasje ne itali