Showbiz 7 Shtator 2018, 08:13

Trump, Putin, Hillary Clinton, Theresa May…shihni si kërcejnë politikanët (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Trump, Putin, Hillary Clinton, Theresa May…shihni si kërcejnë

Politikanët kërcejnë. Është pjesë e  punës.

“Diplomacia është shumë më tepër sesa paraqitja me shënime politike … vallëzimi nuk ka implikime politike, nëse kërcej me [sekretarin e jashtëm britanik] Jeremy ose këdo tjetër”, tha Karin Kneissl pa vallëzimit me Presidentin Putin.

“Vallëzimet diplomatike” është gjithashtu diçka që ajo praktikoi kohët e fundit gjatë martesës së saj, ku ka kërcyer me Putin gjatë kremtimit. Por Kneissl nuk është politikania e vetme që vallëzon. Ja gjashtë rastet kur politikanët janë rrëmbyer pas muzikës.

Vallëzimi afrikan “robotik” i Theresa May – Kur kryeministrja britanike, Theresa May, vizitoi një shkollë në Afrikën e Jugut javën e kaluar, ajo mori një A + në ngathtësi dhe një D- në vallëzim – dhe për Tëitter nuk e ka marrë njoftimin.

Disa ditë më vonë, kur May vizitoi Kenian dhe u takua me një grup skocezësh, u përpoq me gjithë forcën e saj për të vallëzuar me të rinjtë. Rezultati ishte i turpshëm, për të mos thënë tjetër.

Obama ka vallëzuar më mirë – May nuk ia ka dalë aq mirë në Kenia – por ish-presidenti amerikan, Barak Obama, ishte pak më i lirë dhe më i natyrshëm në pistën e vallëzimit.

BoJo drejtohet nga mësuesja peruane – Para se të jepte dorëheqjen si ministër i Jashtëm britanik, Boris Johnson bëri një udhëtim të vogël në Peru, duke kërcyer me një mësuese të shkollës dhe madje duke lejuar që ajo ta kthente atë. Në të vërtetë BoJo nuk ishte aq i këndshëm.

Trudeau harron që është kanadez për një minutë – Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, kishte bërë prova me këmbët gjatë udhëtimit të tij në Indi, nga rrobat e tij të ndritshme deri në vendimin e tij spontan për përpjekje për të kërcyer Bhangra në skenë. Reagimi nuk ishte thjesht kanadez, pasi disa indianë nuk ishin shumë të impresionuar nga obsesioni i dukshëm i Trudeau-t me stereotipat Bollywood.

Trump sjell një kuptim të ri ‘të sikletit’ – Kur Presidenti i SHBA, Donald Trump, vizitoi Arabinë Saudite, ai mori pjesë në një valle mikpritëse të shpatës. Tradita, e cila rrjedh nga zakonet e lashta të luftës fisnore, me të drejtë erdhi në prag të një marrëveshjeje armësh me miliarda dollarë të nënshkruar në Riad.

Hillary Clinton vallëzon gjatë fushatës së saj – Kur Hillary Clinton zhvilloi fushatë në Nju Jork, ajo u përpoq të tregonte anën e saj më të lehtë, duke kërcyer me politikanët vendës në skenë. Ishte e çuditshme.

 

Zakharova me trumbeta serbe – Muzika e trumbetave nuk mund të jetë më e popullarizuar në skenën e muzikës kryesore, por zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova dukej sikur shijonte tingujt në një festival në Serbi, duke treguar disa nga lëvizjet e saj të valleve. Por kjo nuk mund të përputhej me performancën e Zakharovës në vitin 2016, kur nxori interpretimin e saj të vallëzimit tradicional Kalinka në takimin e Rusisë-ASEAN në Soçi.

Xhorxh W. Bush po bën një budallallëk për veten e tij në Shtëpinë e Bardhë.

 

Dhe së fundi, këtu është Boris Jelcin, i cili mund ose nuk mund të ketë kuptuar se ai ishte në publik.

Lifestyle Hillary Clinton Putin Theresa May...shihni si kërcejnë politikanët (Video) Trump