Politike25 Korrik 2022, 09:56

U shkarkua nga posti i zv.kryeministrit, Braçe ‘thumbon’ Arben Ahmetajn: Globi rrotullohet!

Shkruar nga Pamfleti
U shkarkua nga posti i zv.kryeministrit, Braçe ‘thumbon’

Pas ndryshimeve të kabinetit që kryeministri Rama njoftoi mëngjesin e sotëm, ka reaguar edhe deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe.

Në rrjetet sociale Braçe ka thumbuar Arben Ahmetajn i cili u shkarkua nga detyra e zv.kryeministrit.

‘Rreth e rreth përqark, globi rrotullohet, ditë më ditë rrotullohet’, shkruan Braçe.

Ky mesazh i fshehur vjen vetëm pak minuta pasi Arben Ahmetajt u largua nga detyra për t’ia lënë vendin Belinda Ballukut.

Para Ahmetajt, posti mbahej nga Erion Braçe.

Mëngjesin e sotëm, gjithashtu Rama emëroi si ministre të Shtetit dhe Kryenegociatore me BE-në, Majlinda Dhukën.

Ndryshime në kabinet, Rama shkarkon Arben Ahmetajn, Balluku merr post të ri

Politike Ahmetaj brace