Kronike18 Maj 2019, 22:31

Udhëtonte nëpër botë me pasaporta false, arrestohet shqiptari në Spanjë

Shkruar nga Pamfleti
Udhëtonte nëpër botë me pasaporta false, arrestohet

Udhëtonte nëpër botë me pasaporta false, arrestohet shqiptari në Spanjë

Një shqiptar dhe një grua nga Irani janë arrestuar në Spanjë, pasi tentuan të udhëtonin me avion nga Malaga në Londër duke përdorur dokumente të falsifikuara.

Policia spanjolle pretendon se burri nga Shqipëria dhe gruaja nga Irani kanë përdorur pasaporta të rreme, një nga Greqia dhe një nga Bullgaria.

Ata janë arrestuar në terminalin e aeroportit, ku policia dyshohet se i gjeti një pasaportë shqiptare, duke zbuluar identitetin e vërtetë të personit.

Kronike pasaporte false Shqiptari