Aktualitet31 Janar 2023, 07:15

Ulen ndjeshëm temperaturat, mësoni si pritet të jetë moti sot

Shkruar nga Pamfleti
Ulen ndjeshëm temperaturat, mësoni si pritet të jetë moti

Dita e sotme do jetë e kthjellët dhe e ftohtë. Orët e pasdites sjellin vranësira të shpeshta në të gjithë vendin ku në zonat verilindore dhe juglindore do të pësojnë zhvillim duke rrezikuar reshje të dobëta dëbore ku herë pas here do të ketë edhe stuhi të forta ere.

Në të gjithë zonën malore të Shqipërisë, mbetet problematika e ngricave. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në orët e mëngjesit por mesdita sjell një rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 55 km/h nga drejtim permanent verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

Aktualitet moti