Aktualitet29 Nëntor 2022, 14:18

Ulen ndjeshëm temperaturat, zonat ku pritet të ketë reshje dëbore nesër

Shkruar nga Pamfleti
Ulen ndjeshëm temperaturat, zonat ku pritet të ketë reshje

Dita e sotme ka nisur me dominimin e kthjellimeve si në zonat e ulëta dhe në zonat malore. Temperaturat kanë rënë ndjeshëm, ku në zonat malore kanë shkuar deri në -4 gradë.

Meteorologu Hakil Osmani parashikoi se sot pasdite nuk pritet që të ketë reshje shiu.

Ndërsa nesër pritet të ketë një rritje të temperaturave.

Përsa i përket kushteve atmosferike, nesër do të ketë më shumë vranësira në zonat e ulëta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në juglindje do të ketë edhe reshje dëbore.

Aktualitet moti