Sport 1 Maj 2022, 18:40

Uzuni e nis nga minuta e parë, Granada merr pikë shprese me Selta Vigon

Shkruar nga Pamfleti
Uzuni e nis nga minuta e parë, Granada merr pikë shprese me Selta

Uzuni e nis nga minuta e parë, Granada merr pikë shprese me Selta Vigon

Granada arriti të marrë një pikë në limite përballë Selta Vigos në shtëpi dhe kështu rrezikon akoma dhe më shumë në luftën për mbijetesë. 

Një autogol dhe një gol në minutat e fundit ishin ato episode që vendosën fatet e kësaj sfide. 

Këtë ndeshje e nisi si titullar dhe sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Myrto Uzuni, i cili luajti për 76 minuta. 

Kështu, Granada renditet në vendin e 18, me 31 pikë dhe është ende në lojë për të mbijetuar. 

Sport Granada La Liga Myrto Uzuni Selta Vigo