Aktualitet 7 Maj 2019, 09:22

Vdekja e ushtarakes, Olta Xhaçka ndërpret vizitën në Itali, niset me urgjencë drejt Letonisë

Shkruar nga Pamfleti
Vdekja e ushtarakes, Olta Xhaçka ndërpret vizitën në

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka ndërprerë vizitën zyrtate në Itali dhe është nisur me urgjencë drejt Letonisë, aty ku një ditë më ndodhi ngjarja tragjike me efektivët shqiptarë të Forcave të Armatosura.

Në Itali, ministrja do te takohej me kryeministrin Juseppe Conte dhe homologen italiane, Elisabetta Trenta.

Burime nga ministria bejne me dije se ministrja do te mberrije ne Letoni (Riga) rreth mesdites ku fillimisht do te vizitoje dy efektivet e plagosur e me pas do te udhetoje per ne bazen Camp Adazi per te takuar kontigjentin shqiptar atje.

Nderkohe, pak minuta me pare ne bazen ushtarake u zhvillua ceremonia e nderimit per nentetare Hasanaj.

Aktualitet Olta Xhaçka vdes efektivja e FA