Aktualitet25 Maj 2018, 20:44

Video/ Basha bën thirrje për protestën e nesërme: Ka vend për secilin që kërkon dinjitet 

Shkruar nga Pamfleti
Video/ Basha bën thirrje për protestën e nesërme: Ka vend

Video/ Basha bën thirrje për protestën e nesërme: Ka vend për secilin që kërkon dinjitet 

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasdite ka shkuar pranë qytetarë për të shpërndarë ftesat për protestën e nesërme.

Gjatë takimeve Basha bëri dhe një deklaratë për mediat, të cilën e ka shpërndarë në Facebook dhe shkruan se:

“Aty ka vend për secilin shqiptar që kërkon te jetojë me dinjitet dhe jo nën sundimin e krimit, korrupsionit, taksave të larta, izolimit nga Perëndimi”.

Postimi i plotë

Protesta e nesërme është një protestë kombëtare.

Aty ka vend për secilin shqiptar që kërkon te jetojë me dinjitet dhe jo nën sundimin e krimit, korrupsionit, taksave të larta, izolimit nga Perëndimi.

Nesër në orën 11.00! Të bashkohemi në Bulevardin Dëshmorët e Kombit!

 

Aktualitet Interesi publik Lulzim Basha Protesta e nesërme Thirrja