Sport 3 Gusht 2019, 22:40

Video: Bayerni e nis keq, Superkupa i takon Dortmundit

Shkruar nga Pamfleti
Video: Bayerni e nis keq, Superkupa i takon Dortmundit

Borusia Dortmund e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezoni e ri duke siguruar trofeun e Superkupës së Gjermanisë. Verdhezinjtë mposhtën Bajernin e Mynihut me rezultatin 2 – 0 falë golave të Alkaser dhe Sanço.

Ky është trofeu i gjashtë i Superkupës për klubin e Dortmundit dhe i pari në pesë vitet e fundit. Përvecc motivimit të shtuar në prag të fillimit të Bundesligës, kjo fitore vlen shumë dhe për të vënë në presion kampionët në fuqi.

Sport Bayern Munchen Dortmund