Sport 1 Dhjetor 2018, 17:53

Video: City nga një tjetër planet, surpriza në ndeshjet e tjera

Shkruar nga Pamfleti

Manchester City nuk ka të ndalur në Angli. Ekipi i Pep Guardiolës fitoi 3-1 kundër Bournemouth-it. Ekipi i trajnerit spanjoll e zgjidhi ndeshjen në pjesën e dytë, pasi 45 minutat e para u mbyllën në barazim me golat e Silvës për vendasit dhe Wilson për miqtë.

Në të dytën, “qytetarët” shënuan me anë të Sterling në minutën e 57′ dhe Gundoganit në minutën e 80′. Me këtë fitore, ekipi i Guardiolës vazhdon sërish kryesimin dhe shpresojnë te ndonjë hap fals i Liverpool-it.

Ndeshjet e tjera dhuruan këto rezultate:


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Sport Bournmouth Manchester City Pep Guardiola