Sport24 Mars 2019, 21:38

Video: Gjermania shkatërron Holandën, Gnabry dhe Sane janë fantastik!

Shkruar nga Pamfleti
Video: Gjermania shkatërron Holandën, Gnabry dhe Sane janë

Gjermania i ka mbyllur me fitoren 0-2 ndaj Holandës pjesën e parë në transfertë. Vendasit duket të sfumuar përpara magjisë së miqve. Takimi u hap nga Sane në minutën e 15′ me anë të një goli fantastik. Lojtari i City-t tregoi qetësinë e duhur përpara Cillisen për 0-1.

Vendasit reagun mjaft bukur, por Babel gaboi dy herë përpara Neuer me kapitenin e Gjermanisë që tregon se është një ndër më të mirët e botës. Më pas ishte Gnabry që dyfishoi me një supergol. Lojtari i Bayern merr hak ndaj lojtarit të Liverpool-it Van Dijk duke e “djegur” dhe duke përshëndetur rrjetën për 0-2.

Sport