Aktualitet14 Prill 2018, 19:26

Video/ Historia e pazakontë e shqiptarit në Itali, i burgosur dhe punon kamerier në restorantin e njohur

Shkruar nga Pamfleti

Video/ Historia e pazakontë e shqiptarit në Itali, i burgosur dhe punon kamerier në restorantin e njohur

Në Milano shumë vetë shkojnë në restorantin e njohur “In Galera”, ku të burgosurit punojnë me kuzhinierët.

Mes tyre është edhe Elsoni, një shqiptar i cili ka gjetur “lirinë” brena hekurave të burgut. Shumica e dyerve janë të hapura dhe prej 2 vitesh Elsoni po shijon hapësirën e tij të lirisë brenda burgut. Të punësuarit në këtë restorant marrin 1 mijë deri në 1 mijë e 500 euro.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Elsoni ka treguar në reportazhin e Deutsche Welle se i mungon vetëm familja.
Por me punën që kryhen, ndihet i dobishëm, se po bën diçka për t’i ardhur në ndihmë familjes së tij.

Gjithashtu menaxherja e këtij restoranti i cili pëlqehet shumë për nismën e tij tregon: Duam t’i themi shoqërisë atje jashtë se këtë herë do vini te ne, në burg. Rehatohuni dhe shikoni vetë sa njerëzisht veprohet këtu e çfarë jemi në gjendje të ofrojmë.

Histori i burgosur dhe punon kamerier në restorantin e njohur Video/ Historia e pazakontë e shqiptarit në Itali