Bota17 Prill 2018, 13:23

Video/ Kryetari i Kuvendit ofendon deputeten: A e përdor shumë gojën?

Shkruar nga Pamfleti
Video/ Kryetari i Kuvendit ofendon deputeten: A e përdor shumë

Video/ Kryetari i Kuvendit ofendon deputeten: A e përdor shumë gojën?

Gjuha e përdorur në Kuvend duhet të jetë “e kulluar”, pasi aty askush nuk është për të përfaqësuar veten e tij por elektoratin që e ka zgjedhur.

Mirëpo është e paprecedent gjuha që shpesh na rast të dëgjojmë në foltoren e Kuvendit dhe kësaj here “perla” vjen nga Kuvendi i Kosovës.

Në fjalën e saj deputetja e VV, Drita Millaku i ka kujtuar Kadri Veselit se e ka marrë vesh vonë se i kishte sharë në ditën e votimit të Demarkacionit.

Por, kryetari i Kuvendit, Veseli ka përdorur një fjalor me nota të larta erotizimi dhe banaliteti.

Deputetja Millaku:

Nuk t’kam dëgjuar që na ke sharë me rob se për besë gazin lotsjellës në gojë ta kisha fut.”

Kadri Veseli:

A e përdor shumë me gojë?”

Video:

Rajoni Video/ Kryetari i Kuvendit ofendon deputeten: A e përdor shumë gojën?