Sport18 Qershor 2018, 15:30

Video: Suedia në avantazh, një penallti vendos rezultatin

Shkruar nga Pamfleti
Video: Suedia në avantazh, një penallti vendos rezultatin

Skuadra e Suedisë zhbllokoi rezultatin, pasi i shënoi ekipit të Koresë së Jugut. Ekipi nordik arriti të gjente golin në minutën e 65-të me anë të kapitenit Granqvist. Ky i fundit arriti të dërgonte portierin kundërshtar në krahun e kundërt të portës.

Skluadra suedeze duhet që të ruajë rezultgatin deri në fund të ndeshjes, ndërsa koreano-jugorët duhet të gjejnë golin e barazimit. Situata nuk është aspak e lehtë për ekipin aziatik, pasi duhet të shënojë në portën e suedezve.

Skuadra suedeze po luan mjaft mirë dhe dëshiron që ta nisë me këmbën e mbarë Botërorin. Koreja e Jugut duket e pafuqishme përballë nordikëve.

GOAALLL!! Granqvist converts the penalty and Sweden have the lead thanks to the veteran centre-back! pic.twitter.com/Zxl3IvefeC

— ITV Football (@itvfootball) June 18, 2018

Sport Botëror dail Goli Koreja e Jugut Suedi