Sport10 Prill 2019, 16:10

Video: Zhbllokohet ndeshja, Kastrioti kalon në avantazh me penallti

Shkruar nga Pamfleti
Video: Zhbllokohet ndeshja, Kastrioti kalon në avantazh me penallti

Kastrioti ka kaluar në avantazh ndaj Luftëtarit në finalen e mbijetesës që po luhet në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë-Krujës. Një penallti e akorduar nga gjyqtari Enea Jorgji vendos takimin deri më tani.

Roger iu shmang mjaft bukur mbrojtjes në minutën e 24′ dhe fiton dyluftimin e shpejtësisë me Rucin. Portieri ndërhyn direkt në këmbët e brazilianit dhe për Jorgjin ka penallti. Herald Marku e merr përsipër dhe e pushon në rrjetë për 1-0.

Sport