Aktualitet15 Dhjetor 2022, 07:09

Vijojnë reshjet e shiut, mësoni sa do të shkojnë temperaturat ditën e sotme 

Shkruar nga Pamfleti
Vijojnë reshjet e shiut, mësoni sa do të shkojnë

Territori shqiptar në pjesën më të madhe të tij do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike përgjatë gjithë ditës.

Por parashikohet që në zonat Veriore dhe Veriperëndimore të kemi herë pas here zhvillim të përkohshëm të vranësirave, të cilat do të gjenerojnë reshje të pakta shiu.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 17°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

Aktualitet moti