Aktualitet 2 Shkurt 2023, 07:16

Vranësira dhe reshje shiu në disa zona, mësoni si pritet të jetë moti sot

Shkruar nga Pamfleti
Vranësira dhe reshje shiu në disa zona, mësoni si pritet të

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në zonën perëndimore, në zonat verilindore dhe Juglindore do të kemi reshje bore pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten -3 – 6 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 3 -8°C në veri , 10-12°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim nga kuadrati i Perëndimit me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2-3 ballë në det të hapur.

Aktualitet moti