Aktualitet 9 Tetor 2018, 21:38

Vrasja në Bllok, shpallet në kërkim Elvana Gjata

Shkruar nga Pamfleti
Vrasja në Bllok, shpallet në kërkim Elvana Gjata

Vrasja në Bllok, shpallet në kërkim Elvana Gjata

Këngëtarja Elvana Gjata është shpallur në kërkim nga policia lidhur me ngjarjen në Bllok, ku mbeti i vrarë një 28-vjeçar dhe u plagosën dy të tjerë.

Mësohet  se Prokuroria ka urdhëruar shoqërimin e detyrueshëm të këngëtares, e cila ishte në lokalin ku ndodhi ngjarja vetëm 20 minuta para krimit. Shpallja në kërkim policor e detyron Gjatën që të paraqitet për të dhënë shpjegime brenda 30 ditëve, pasi duhej të jepte deklarimet e saj për ngjarjen.

 

Aktualitet shpallet në kërkim Elvana Gjata Vrasja në Bllok