Aktualitet30 Mars 2019, 11:11

Vrasja në Shkodër, kush ishte Brahim Bilali që mori pjesë në masakrën e komunzimit

Shkruar nga Pamfleti

Vrasja në Shkodër, kush ishte Brahim Bilali që mori pjesë në masakrën e komunzimit

Brahim Balili, i ekzekuturi i mëngjesit të sotëm në Shkodër,  ishte kryetar i SHoqatës 2 Prilli në Shkodër. Një person mjaft aktiv në pjesën mediatike, për shkak të reagimeve të shumta që shoqata e drejtuar prej tij kishte në lidhje me situata politike, dhe jo vetëm.

Më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën, që njihet ndryshe masakra e fundit e komunizmit në Shqipëri. Në atë kohë mbetën të vrarë edhe 4 dëshmorët e demokracisë: Arben Broci, Nazmi Kryeziu, Besnik Ceka dhe Bujar Bishanaku


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet kush ishte Brahim Bilali që mori pjesë në masakrën e komunzimit vrasja ne shkoder