Bota12 Gusht 2022, 19:49

Vrasjet në Cetinje, reagon Abazoviç: Tragjedi që Mali i Zi nuk do ta harrojë kurrë, ngushëllime familjarëve

Shkruar nga Pamfleti
Vrasjet në Cetinje, reagon Abazoviç: Tragjedi që Mali i Zi nuk

Menjëherë pas ngjarjes tronditëse që ndodhi në Mal të  Zi, ku një person ka vrarë rreth 11 persona dhe ka plagosur disa të tjerë, ka reaguar  kryeministri i vendit, Dritan Abazoviçi cili e ka quajtur ngjarjen, tragjedi që Mali i Zi nuk do ta harrojë kurrë.

Me anë të një postimi në Telegram Abazoviçi, shprehu ngushëllimet për familjarët e viktimave dhe shtoi se kjo tragjedi do të mbete gjatë në mendjet e malazezëve.

Ngjarja e sotme është një tragjedi që Mali i Zi nuk do ta harrojë kurrë. Ftoj të gjithë qytetarët e Malit të Zi që të solidarizohen me familjet e viktimave të pafajshme, të afërmit e tyre  dhe me të gjithë qytetarët e qytetit të Cetinjës”, ka thënë Abazoviçi në Telegram.

Kujtojmë se pak orë më parë një 34-vjeçar nga Mali i Zi, ka hapur zjarr ndaj qytetarëve në Cetinje duke lënë 11 viktima dhe 6 të plagosur, mes tyre dhe një efektiv policie.

Bota Abazoviç Mali i Zi Vrasje