Politike12 Prill 2018, 19:59

Zgjaten me tre muaj hetimet ndaj Tahirit. Priten letërporositë nga Greqia dhe Italia

Shkruar nga Pamfleti
Zgjaten me tre muaj hetimet ndaj Tahirit. Priten letërporositë nga

Hetimet për dosjen ndaj Saimir Tahirit zgjaten edhe për tre muaj. Ky është vendimi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Zgjatja e afateve hetimore për Tahirin ndodh për herë të dytë.

Krimet e Rënda po presin letërporositë nga Greqia dhe Italia për lëvizjet e makinës së Tahirit, me të cilën thuhet se kanë qarkulluar grupi i Habilajve nga Vlora. Krimet e Rënda po presin letërporositë nga Greqia dhe Italia për lëvizjet e makinës së Tahirit, me cilën thuhet se kanë qarkulluar grupi i Habilajve nga Vlora.

Ndërsa Gjykata e Lartë nuk ka vendosur ende për kërkesën e Prokurorisë që kërkon ndalimin e Tahirit për të dalë jashtë vendit. Ish-ministri i Brendshëm akuzohet për mbështetje të grupit të Habilajve, të cilët trafikonin kanabis drejt Italisë. Pjesa më e madhe e këtij grupi janë arrestuar në Itali.

Politike Greqia Hetimet Italia Saimir Tahiri