Aktualitet21 Prill 2019, 18:30

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, shqiptari voton për Edi Ramën

Shkruar nga Pamfleti

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, shqiptari voton për Edi Ramën

Maqedonia e Veriut ka zhvilluar sot zgjedhjet presidenciale. Sipas Komisionit të Zgjedhjeve deri në orën 15:00 kanë votuar 396 252 qytetarë nga gjithsej 1.808 131 që kanë të drejtën e votës.

Nuk kanë munguar as shpërdorimet e fletës së votimit, sikundër ky shqiptar i maqedonisë që ka zgjedhur të votojë për kryeministrin shqiptar Edi Rama. Ai e ka fotografuar votën dhe e ka shpërndarë në rrjetet sociale duke nxitur komente të shumta.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet Edi Rama Maqedoni