Bota14 Nëntor 2022, 12:40

Zonja e parë e Indonezisë rrëzohet në shkallët e avionit, video bën ‘xhiron’ e rrjetit

Shkruar nga Pamfleti
Zonja e parë e Indonezisë rrëzohet në shkallët e

Zonja e parë e Indonezisë rrëzohet në shkallët e avionit, video bën ‘xhiron’ e rrjetit

Një incident ka ndodhur këtë të hënë rreth orës 11:35. Zonja e Parë e Indonezisë, Iriana Joko Widodo rrëshqiti ndërsa zbriste shkallët e aeroplanit presidencial indonezian 1.

Incidenti ndodhi kur Ibu Iriana sapo kishte dalë nga dera e avionit që ishte ulur në aeroportin I Gusti Ngurah Rai.

Në atë moment, Zonja e Parë po zbriste shkallët ndërsa shoqërohej nga Presidenti Joko Widodo.

Ky i fundit, i kapi dorën e zonjës Iriana, dukej i habitur dhe menjëherë ndaloi së ecuri. Presidenti më pas priti që Ibu Iriana të ngrihej në këmbë, e ndihmuar nga pjesëtaret femra të Forcave të Sigurisë Presidenciale.

Zonja Iriana, e cila kishte veshur pantallona të gjata dhe një këmishë të gjatë rozë, dukej se kishte zgjedhur sandale të zeza tepër të larta, të cilat e kanë bërë të mos jetë komode.

Më tej, foli edhe vetë Presidenti duke u shprehur: “Zonja e Parë është në gjendje të mirë. Më vonë pasdite, ajo do të marrë pjesë edhe në serialin G20”.

Bota #rrezohet nga shkallet e avionit #zonja e pare e Indonezise