Moti i keq në vend, orteku i borës bllokon rrugën në Qafë Thore - Aktualitet
Aktualitet16 Shkurt 2022, 10:16

Moti i keq në vend, orteku i borës bllokon rrugën në Qafë Thore

Shkruar nga Pamfleti
Moti i keq në vend, orteku i borës bllokon rrugën në

Era e fortë gjatë orëve të natës ka shkaktuar ortek në zonën e tuneleve në Qafë Thorë. ARRSH bën me dije se po punohet për hapjen e këtij segmenti për qarkullimin e automjeteve. Ndërkohë në disa akse rrugore ka pasur rënie gurësh dhe inertesh në trupin e rrugës të cilat janë pastruar nga kontraktori i mirëmbajtjes.

“Reshje me intensitet të ulët kanë përshkuar vendin. Grupet e punës me mjetet dhe punëtorë janë në çdo rrugë nacionale për të siguruar qarkullim normal

Në akset: Spot-Kam, Valbonë, Qafë Bualli-fillimi i Rrugës së Arbrit, Vau Dejës-Qafë Qelë ka pasur rënie gurësh e inertesh në trup të rrugës të cilat janë pastruar nga kontraktori i mirëmbajtjes. Në Qafë Thore, në zonën e tuneleve, si pasojë e erës së fortë ka pasur rënie të një orteku po punohet për hapjen e këtij segmenti”, njofton ARRSH.

Aktualitet #ARRSH #Ortek bore #Qafë Thore