Profesoresha “non grata” për krime ekonomike e pengim drejtësie, jep leksione jurisprudence në Fakultetin Juridik
Falimenti/ “Air Albania” vetëm 6 destinacione me 3 avionë turq hua, dhe me pilotë kursantë tajlandezë e pa CEO
10 pyetje “trimit” Ilir Meta, për “trajnimin” 2 ditor, që Gazidede i bëri te biruca e policisë së Beratit në gusht 1992
Kisha Ortodokse serbe paralajmëron Beogradin: Po dorëzuat Kosovën do shkoni në ferr!
 Sali Berisha  mesazh Arben Krajës së SPAK: Mos guxo të hapësh dosje për familjen time!  
Prokur(h)ori “Don Çiço”/ Emror Kasaj dhe disa nga çudirat e tij pasurore. SPAK t’i hetojë për korrupsion me dosjet
 Ilir Meta e Ilir Beqaj të hetuar nga FBI
Si e anulloi Edi Rama ditën e zisë për 45 shqiptarët pas telefonatës së Vuçiçit
Speciale/ “Ballkani i Hapur”, prioritetet dhe skepticizmi i partnerëve të vegjël
Vetë shefat e AKU, i çertifikojnë etiketat false të bulmetrave, sallameve, vajit, pijeve, lëngjeve, ëmbëlsirave etj.
Opozita malazeze në krah të SHBA, mbështet shqiptarin Dritan Abazoviç si Kryeministër i Malit të Zi

Editorial

Antimafia

Politike

Lajmi i Dites

Lajmet e Fundit

Kosova

Kronika

Ekonomi

Kulture

Çfarë është kultura?

Fjala “kulturë” rrjedh nga një term francez, që nga ana e tij buron nga termi latin “colere”, që do të thotë të kujdesesh për tokën, të kultivosh. Termi “kulturë perëndimore” i referohet kulturës së vendeve evropiane,...

COVID-19

Sporti