Aktualitet16 Prill 2024, 21:55

Hetimet e SPAK për Metën, gazetari zbulon detajet: Janë 3 dosje kundër tij, kanë dëshmuar bashkëpunëtorët

Shkruar nga Pamfleti

Hetimet e SPAK për Metën, gazetari zbulon detajet: Janë 3 dosje

Gazetari Eni Ferhati, ka zbuluar detaje lidhur me hetimet që po kryhen nga SPAK për ish-Presidentin Ilir Meta. Ai u shpreh se janë 3 çështje që e lidhin Metën në SPAK dhe ato janë çështja e CEZ-DIA, ajo e lobimit të ish-LSI-së për të cilën janë marrë në pyetje disa ish-nënkryetarë të partisë, por edhe një çështje për hetimin pasuror ndaj Monika Kryemadhit.

“Janë 3 çështje që e lidhin Ilir Metën, është CEZ-DIA, është lobimi i LSI-së ku janë pyetur disa ish-nënkryetarë të partisë së zotit Meta. Është edhe çështja e hetimit pasuror ndaj zonjës Kryemadhi për disa shpenzime që ajo ka pasur dhe është denoncuar. CEZ-DIA ka më shumë se dy vite hetime në SPAK dhe duke pasur një kohë kaq të gjatë duhet t’i jepet një zgjidhje”, tha ai për "News24".

ilir meta spak