Aktualitet20 Korrik 2023, 22:35

“Shokët e Gaz Bardhit janë të tronditur”, Lorenc Vangjeli flet për hetimet e SPAK

Shkruar nga Pamfleti

“Shokët e Gaz Bardhit janë të tronditur”, Lorenc

Gazetari Lorenc Vangjeli tha në një intervistë se shumica e shokëve të Gazment Bardhit, dhe ata që i ka në krahë, dhe ata që i ka përballë janë tronditur nga hetimet e SPAK.

Bardhi iu përgjigj në për “Now me Erla Mëhillin”, që në çfarëdolloj rasti ai do të mbante të njëjtin standard gjykimi dhe të njëjtin qëndrim edhe pse mund të bëhej fjalë për aleatë të tij.

Pjesë nga biseda: 

Lorenc Vangjeli: Supozojmë se nesër i ndodh diçka doktorit, njerëzve të ngushtë rreth tij e me radhë do të ishte totalisht ndryshe nga kjo që po thua tani, do të flisje për skapjen e partisë?

Gazment Bardhi: Nuk e di çfarë do të thoshte zoti Berisha, nuk dua të aludoj, unë flas vetëm për qëndrimet e mia. Qëndrimi im do të jetë i njëjtë edhe sikur ajo kërkesë që ka ardhur për Ben Ahmetajn të vijë për Gazment Bardhin do të kem të njëjtin standard, kjo nuk ka diskutim.

vangjeli bardhi