Bota12 Qershor 2023, 07:41

Aksident i rëndë në Australi, 10 viktima dhe disa të plagosur

Shkruar nga Pamfleti

Aksident i rëndë në Australi, 10 viktima dhe disa të

10 persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë në New South Wales, Australi.

Mësohet se mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:30 (me orën lokale), një autobus u përplas në një rrethrrotullim.

Ky është një nga aksidentet më të rënda në Australi në dekadat e fundit.

“Nga hetimet fillestare rezulton se kanë humbur jetën 10 persona. Njëmbëdhjetë persona u dërguan në spital me helikopter për trajtim,” tha Policia e NSW.

Ndërsa shoferi i autobusit u dërgua në spital nën shoqërimin e oficerit të policisë për t’u marrë në pyetje. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet e aksidentit fatal, por policia do të hetojë për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

aksident australi viktima te plagosur