Bota14 Prill 2023, 12:53

Alarm në ambasadën finlandeze në Moskë, mbërrin një pako e dyshimtë

Shkruar nga Pamfleti
Alarm në ambasadën finlandeze në Moskë, mbërrin

Ambasada e Finlandës në Moskë ka njoftuar Ministrinë e Jashtme të Rusisë pasi mori tre letra, njëra prej të cilave përmbante pluhur të bardhë, raporton media shtetërore ruse RIA Novosti.

Një deklaratë e ambasadës e marrë nga RIA thotë se “tre letra iu dorëzuan Ambasadës së Finlandës në Federatën Ruse, me hapjen e të parës prej të cilave u gjet një pluhur”.

Letrat iu dorëzuan përfaqësuesve rusë dhe ambasada finlandeze njoftoi Ministrinë e Punëve të Jashtme të Rusisë, shtohet në deklaratë.
Marrëdhëniet midis Helsinkit dhe Moskës janë të tensionuara me anëtarësimin e fundit të Finlandës në NATO.

ambasada e finlandës në moskë rusia