Bota10 Dhjetor 2023, 08:17

Tornadot dhe stuhitë godasin SHBA-të, humbin jetën 6 persona

Shkruar nga Pamfleti

Tornadot dhe stuhitë godasin SHBA-të, humbin jetën 6 persona

Moti i keq ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Raportohet se 6 persona kanë ndërruar jetë pasi tornadot dhe stuhitë e forta goditën disa pjesë të Tenesit të shtunën.

Ndërtesat u shndërruan në rrënoja dhe komunitetet mbetën në errësirë ​​kur moti ekstrem goditi pjesë të shtetit jugor të SHBA.

Kamionistët polakë bllokojnë kufirin me Ukrainën, rrezikohen ndihmat për fushën e betejës

Tre nga rastet tragjike u raportuan në një periferi veriore të Nashville.

Sipas BBC, dy të rritur dhe një fëmijë humbën jetën qytetin e Clarksville, rreth 50 milje (80.4 km) në veri-perëndim të zonës.

Kryetari i bashkisë së qytetit, Joe Pitts, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, duke përfshirë një shtetrrethim në orën 21:00, i cili do të vazhdojë edhe të dielën.

tornadot shba