Ekonomi28 Shtator 2023, 07:22

Rritet euro, mësoni me sa shiten dhe blihen dollari dhe paundi

Shkruar nga Pamfleti

Rritet euro, mësoni me sa shiten dhe blihen dollari dhe paundi

Monedha e eurozonës shitet sot me 107.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 102.3 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 123.3 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 74.8 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 109.5 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.67 lekë.

Rritet euro, mësoni me sa shiten dhe blihen dollari dhe paundi

kursi i këmbimit